Kabėjimo žaidimas – nuo ko pradėti? (Spring Pole)

Kabėjimo žaidimas – nuo ko pradėti? (Spring Pole)

Internete dažnai matome video su BULL tipo šunimis smagiai besisupančiais ore įsikandus žaisliuką.

Kad ir kaip neįprastai tai gali pasirodyti eilinio praeivio akiai, šunims toks kabėjimo žaidimas tikrai be galo patinka, tai dalis pasirengimo HIGH JUMP ir WALL CLIMBING rungtims, o taip pat tai yra puikus būdas iškrauti aktyvų šunį bei padidinti jo ištvermę.

Ar kabėti visada reiškia kabėti?

Kabėjimo žaidimas su ore pakabintu žaislu gali būti kelių rūšių. Kiekvieno iš jų metu dirba skirtingos raumenų grupės, tad idealu, kai juos galima derinti tarpusavyje. Tačiau kiekvienas šuo turi savo mėgstamiausią kabėjimo būdą, tad išbandykite juos visus, ir atraskite tai, kas labiausiai patiks jūsų keturkojui.

 • Horizontalus traukimas (TUG OF WAR) – kai šuo lygiagrečiai žemei tempia amortizuojantį žaislą stovėdamas keturiomis kojomis ant žemės – žaidimai su šeimininku, žaislo tempimas su kitu šuniui, ar tiesiog pririšto žaislo tempimas.

  ©Swole Dogs Inc.

 

 • Vertikalus traukimas – kai šuo yra įsikandęs ore kabantį žaislą ir dviem arba keturiomis kojomis remiasi į vertikalų paviršių, pvz.: medžio kamieną ar gumuotą sieną.
 • Kabėjimas siekiant kojom žemę – kai dvi ar visos keturios kojos lengvai siekia žemę.

  ©Swole Dogs Inc.

   

 • Kabėjimas nesiekiant kojom žemės – kai visos kojos kabo ore.

Kaip pradėti

 • Jei šuo kolkas nenori šokti ar nesaugiai jaučiasi, kai kojos nesiekia žemės, reiškia šeimininkas per daug skuba.
 • Žaiskit su žaislais ant žemės, pririškit su virve ir leiskite šuniui pasigauti nuo jo „bėgantį“ žaislą.
 • Intensyviai žaiskite Tug Of War žaidimą (kai šuo tempia į savo pusę, jūsų į savo) ir kai matote, kad šuo gerai įsikandęs, pabandykite karts nuo karto pakelti šunį virš žemės ir greitai vėl nuleisti.
 • Ilgainiui pakėlimus ilginkite, nuleiskite vis lėčiau, leisdami šuniui priprasti prie nesvarumo jausmo nebejaučiaunt žemės po kojomis.
 • Girkite šunį, jūsų palaikymas jam labai svarbus.
 • Tą patį darykite ir permetus virvę per šaką. Pradžioje prilaikykite žaislą ranka, parodydami šuniui, kad niekas nepasikeitė, kad tai vis dar tas pats smagus žaidimas. Pradžioj leiskite šuniui tampyti žaislą stovint keturiom kojom ant žemės, po to po truputį didinkite aukštį, bet leiskite šuniui remtis kojomis į medžio kamieną.
 • Naudokite amortizatorius – net permetus virvę per šaką amortizatoriaus sukurs papildomą pasipriešinimą – kabėjimo žaidimas jūsų šuniui darysis kur kas įdomesnis. Amortizatorius gali būti specialus ar tiesiog perlenkta guminė dviračio kamera arba gimnastikos juosta. Pastarosios dvi gana greitai susidėvi, todėl svarbu nuolatos stebėti, ar guma neįtrūkusi.

Svarbu nepersistengti

Neskubėkite pakelti šuns į orą: žaidimo tikslas – gerai praleisti laiką, o ne išgąsdinti ar sužeisti dar smarkiai savo jėgomis nepasitikintį šuniuką.
Nelaukite, kol šuo nukris ar praras susidomėjimą žaislu. Pačiame smagumo įkarštyje lėtai nuleiskite šunį „atiduodami“ jam žaislą. „Atiduokite“ žaislą lėtai, leidžiant šuniui jį „išsikovoti“.
Neskubėkite visko padaryti per pirmąją treniruotę, gerus santykius su šunimi kursite ir pasitikėjimą savimi didinsite tik teisingai parinkdami treniruotės laiką ir intensyvumą.

Ką naudoti kaip masalą?

Šiam žaidimui tinka visi minkšti žaislai, kurie yra pakankamai tvirti išlaikyti jūsų šuns svorį ir savo sudėtyje neturi metalo: dresūros pelės, gaisrinė žarna, virvė, karto padanga ar tinkamo dydžio „puleris“ – bet kuris iš šių žaislų pakabintas ore bus puikus kabėjimo žaidimas.
Žaidimui nenaudokite automobilio padangų – jose esantys metaliniai kordai gali smarkiai sužaloti šuns burną ir pažeisti dantis bei gleivinę.
Neleiskite šuniui kabėti ant medžio šakų – tokie žaidimai ne tik niokoja gamtą ir gadina kraštovaizdį, medžio atplaišos stringa tarpudančiuose, kabėdamas šuo gali įkvėpti medžio drožlių ir paspringti, o taip pat tokiu atveju sunku įvertinti šakos stiprumą, lūžus šakai šuo krenta ant žemės nepaskaičiuodamas savo jėgų ir gali susižeisti nuo smūgio arba su burnoje likusiu šakos galu. 

Pirma saugumas

Pasirūpinkite, kad pagrindas po šuns kojomis visada būtų minkštas – žolė, smėlis, kilimas, guma. Nekabinkite žaislo virš asfalto, kietų grindų ar žvyrkelio – tai ne tik gali pažeisti šuns pėdutes, bet nuolatiniai smūgiai į kietą paviršių gali turėti įtakos lėtinių traumų išsivystymui.
Jei žaislo ir įtvirtinimo mechanizme yra metalinių detalių (sagtys, karabinai, amortizatorius), pasirūpinkite, kad šuo negalėtų į jas įsikąsti. Taip pat įsitikinkite, kad žaislui nutrūkis metalinė dalis negalėtų sužeisti šuns.

 

Amortizatorius su apsauga (muddybuddy.lt)

 

Nenaudokite nekokybiškų žaislų, silpnų virvių, ar pažeistų amortizatorių, sutrūkinėjusių ar sukietėjusių gumų. Prieš treniruotę visada patikrinkite inventorių.
Kokybiškų žaislų ir įrangos jėgos sportui rasite čia:
MUDDY BUDDY sportui

Sužinoti daugiau ir prisijungti prie grupinių treniruočių galite susisiekus su treneriais Kaune ir Druskininkuose
TRENERIAI 

Komentarai

komentarai