Šuo bijo fejerverkų. Trumpai apie tai, kas svarbiausia

Šuo bijo fejerverkų. Trumpai apie tai, kas svarbiausia

Šviesomis danguje (ir pokšėjimais už kampo) šventiniu laikotarpiu mėgaujasi toli gražu ne visi. Jei jūsų augintinis dėl fejerverkų ir „bombioškių“ sukeliamo triukšmo lauke nesijaučia gerai, tolumoje išgirdęs POKŠT blaškosi ir tampo pavadėlį, atlikęs reikaliukus skuodžia namo ir demonstratyviai atsisako laiką leisti kieme, šis tekstas kaip tik jums.

Sutikite šventes saugiai

Kartu prisiminkime keletą dalykų, kurie padės jūsų keturkojui saugiai sutikti šventes mylinčioje šeimoje, o jus apsaugos nuo nereikalingo streso ir žinučių apie dingusį augintinį rašymo socialiniuose tinkluose:

1. Žinodami, kad jūsų keturkojis jautriai reaguoja į fejerverkus šventiniu laikotarpiu vedžiokite jį tik su pavadėliu – nesvarbu, koks paklusnus jis bebūtų, juk nenorite vytis savo išsigandusio keturkojo per judrias gatves.

2. Prieš einant į lauką įsitikinkit, kad pavadėlis, kurį naudosite, nėra apkandžiotas ir neturi „silpnų“ vietų per kurias šuniui supanikavus ir pradėjus muistytis jis gali trūkti. Nepatikėsite, kiek supergalių apimtas baimės ir užplūdus adrenalinui įgauna jūsų mažasis draugas.

3. Įsitikinkite, kad antkaklis tvirtai užsegtas bei nėra per laisvas. Kaklo ir galvos santykis ir sandara skiriasi priklausomai nuo veislės/tipo, tačiau tinkamo dydžio antkaklis turėtų priglusti apie kaklą ties sritimi po žandikauliu taip, kad jūs galėtumėte laisvai užkišti du pirštus. Nepamirškit, kad iš laisvai užsegto antkaklio, gulinčio ant kaklo dalies ties pečiais, gudrus šuniukas streso kupinoje situacijoje gali išsinerti vos per kelias sekundes.

4. Įsitikinkite, kad jūsų augintinio mikroschemos numeris susietas su realiais kontaktiniais duomenimis. Dažnai bėgant laikui ir keičiantis dalykams (tel. numeriui, gyvenamajai vietai ar net šeimininkui) ši informacija gyvūno identifikacijos duomenų bazėse taip ir lieka neatnaujinta. Pasitikrinti savo ir gyvūno duomenis galite čia.

5. Jei augintinis dar nečipuotas, tai padaryti galite beveik kiekvienoje veterinarijos klinikoje. Švenčių laikotarpiu „pamesti“ augintinį tikrai nesudėtinga, o mikroschema yra pats greičiausias ir pigiausias būdas jį susigrąžinti. Taip pat kaip papildomą priemonę galima naudoti ir pakabukus su jūsų telefono numeriu, tvirtinamus ant antkaklio, tik prisiminkit, kad vien iš pakabuko maža naudos, ypač kai jis lieka šeimininko rankose šuneliui išsinėrus iš antkaklio.

Foto © Richard Unten

6. Nesiveskite šuns į vietas, kuriose galimai bus sprogdinami fejerverkai – net puikiai auklėtas ir socializuotas augintinis tokioj situacijoje gali jus nustebinti savo elgesiu, o dideli žmonių susibūrimai tikrai nepadės jam nurimti. Ir tai tikrai nebus tinkamiausia vieta išssiaiškinti, kad jūsų šuo bijo fejerverkų.

7. Naujųjų metų naktį palikdami augintinį namuose palikite įjungtą šviesą ir garsiai grojančią muziką. Garsi muzika prislopins naujamečių fejerverkų keliamą triukšmą, o šviesa paslėps iš lauko sklindančius pirotechnikos blyksnius.

Tfu… Tfu… Tfu…

Jei vis dėl to nutiko taip, kad augintiniui pavyko jus pergudrauti ir sprukti nuo baisiųjų fejerverkų:

* NEPANIKUOKIT – racionalus mąstymas ir šaltas protas visada veikia geriau už ašaras ir isterijas.

* Sekite laiką – atkreipkit dėmesį į laiką, kada dingo jūsų šuo, tai padės susiorientuoti kaip toli augintinis gali būti nuklydęs.

*Pasidalinkite informacija socialiniuose tinkluose: sukurkite įrašą ant savo facebook profilio sienos, įsitikinkite kad jis viešas ir matomas visiems vartotojams, tada juo dalinkitės susijusiose grupėse, taip jums bus lengviausia susekti informaciją, kitų žmonių pasidalinimus ir komentarus po jais, tad nekurkite daugybės atskirų įrašu, geriau daugiau kartų pasidalinkite vienu pagrindiniu.

*Skelbime kuo tiksliau apibūdinkit plika akimi matomas šuns savybes: kartais šlubčiojimas galine koja, ar nuleipusi dešinė ausis yra kur kas naudingesnė informacija nei šuniuko lytis (ypač kalbant apie ilgaplaukius šunis) ar charakteris. Kalbant apie pastarąjį užtenka perspėti, tarkim, kad „šuo paprastai labai draugiškai reaguoja į nepažįstamus, tad pamačius prašau pabandyti jį pašnekinti ir pagauti“. Arba perspėti „šuo stresinėje situacijoje neprisileidžia svetimų žmonių, tad pamačius kuo skubiau susisiekite su mumis ir nebandykite jo pagauti patys“. Tai bus tikrai naudingesnė informacija už sakinį „šuo labai myli vaikus ir katinus“.

* Nurodykite veikiančius kontaktus ir užtikrinkite, kad tais kontaktais būsite pasiekiami viską laiką. Pavyzdžiui: jūsų telefonas neišsikraus, kol žmonės bandys jums prisiskambinti ir pranešti apie šuniuko būvimo vietą.

* Surinkite komandą šuniuko paieškoms: draugai ir artimieji tikrai padės kur kas greičiau „prašukuoti“ rajoną.

* Informuokite vietines prieglaudas ir veterinarijos klinikas apie dingusį augintinį. Paprastai pasimetusį šuniuką radę žmonės pirmiausia kreipiasi ten.

Visas bėdas galima išspręsti

Jūsų šuo bijo fejerverkų. Net labai baikštų šunį galima išmokyti lengviau susidoroti su patiriamu stresu. Jei norite palengvinti savo augintiniui šventes, jau dabar pats laikas pradėti pratinti jį prie fejerverkų keliamo triukšmo:

* būnant namuose reguliariai paleiskite fejerverkų garsus, kad ir iš YouTube’o. Pradžioj tyliai. Jei šuo puikiai tvarkosi su jais, sekantį kartą video galima paleisti kiek garsiau. Tuo pat metu augintinį paskatinkit už ramų elgesį.

* Pamačius šuns nesaugumo ir baimės/panikos signalus nepulkite išjungti triukšmo, patildykite video ir bandykite nukreipti augintinį į žaidimus, komandų atlikimą ar maistą. Mūsų tikslas išmokyti šunį sukontroliuoti savo emocijas, o ne nuo jų pabėgti. Patildytą triukšmą išjunkit tik tada, kai šuo visiškai nusiramins: atsipalaiduos jo snukutis ir kūnas, jis noriai eis į kontaktą su jumis.

* Dirbkite trumpai, pradėkite nuo keliolikos sekundžių video klausimo ir po truputi ilginkit sesijas, nepamirškite daryti pertraukų. Rezultato pasieksite greičiau darydami daugiau trumpų treniruočių, nei per ilgai spaudžiant keturkojį. Juk mes nenorime dar labiau pagilinti problemos!

* Nepamirškite, kad mokymasis – tai ilgas ir nepertraukiamas procesas. Pakeisti susiformavusiai elgsenai gali prireikti tiek pat laiko, kiek jo prireikė tai elgsenai susiformuoti. Tad nenuliūskit, jei šiemet dar nepavyks sutikti fejerverkų be panikos akyse, tačiau tikslingai dirbant po metų kitų šventės tikrai taps dar linksmesnės ir saugesnės.

Pabandykite

Na ir pabaigai keletas pagalbinių priemonių. STIPRŪS ŠUNYS tikrai negali atsakyti už jų patikimumą, tačiau paeksperimentuoti ir išbandyti ką nors naujo tikrai neprošal.

Pratimai padedantys nurimti – TTouch metodika.

Aromaterapija, bei jai tinkantys eteriniai aliejai. 

Spaudimo terapija pasitelkiant specializuotas spaudimo liemenes.

Spaudimo terapija panaudojant elastinį bintą (TTouch metodika):

 

Super pasiūlymai raminantiems papildams ir priemonėms:

Visą gruodį Jurgita ir Ko. Veterinarijos klinikoje Drsukininkuose 30% nuolaida raminamosioms priemonėms

Vetvila internetinėje parduotuvėje visą gruodį raminatiems papildams -15% nuolaidos. Tik nepamirškite prekių krepšelyje įvesti nuolaidos kodo – ARTEJASVENTES

 

Publikuoti ar kitaip platinti straipsnyje pateiktą medžiagą galima tik naudojant nuorodą į šį puslapį.

Komentarai

komentarai