Ar tikrai šuo šuniui – vilkas?

Domestikacija Nors ilgą laiką vyravo nuomonė, kad šuo kilo iš keleto skirtingų protėvių, kurią suformavo didelė fenotipų įvairovė, genetiniai tyrimai patvirtino, kad naminis šuo kilo iš vienos rūšies – pilkojo vilko, atmetant kitas, anksčiau laikytas potencialiais šuns protėviais, rūšis – šakalus, kojotus ir Etiopijos vilkus. [caption id="" align="alignnone" width="658"] ©trailmomma.com[/caption]…

Veislė – tai ne pasiteisinimas!

"O ar dresuojate [VEISLĖS PAVADINIMAS] veislės šunis?" "Manau, kad mano šuniui šis metodas "neveiks", jis [VEISLĖS PAVADINIMAS]." "O ar galima dresuoti mano šunį? Jis jau suaugęs ir jo veislė [VEISLĖS PAVADINIMAS]." Tai tik keletas klientų frazių, dažnai girdimų pirmojo pokalbio metu. Atsakydami į jas dalinamės sertifikuotos šunų elgesio konsultantės ir…

Ar šunys atsimena?

  Ar šunys turi atmintį? Arba, kai ieškai ne ten, kur reikia. Pastarosiomis dienomis susidūriau su keistu teiginiu – kad šunims kažkas negerai su atmintimi. Pasitikslinus paaiškėjo, kad šunys neturi chronologinės atminties (suglumau tiek, kad sėdau prie „google“, pagalvojus, kad gal blogai suprantu šį žodžių junginį). Kitaip sakant, jie nesiorientuoja…

Ar šuo gali padėti… nustoti bijoti šunų?

Ar šuo gali padėti? Dažna diskusijų tema - ar šuo gali padėti bijančiam šunų žmogui išmokti jų nebebijoti. Nemaža visuomenės dalis linkusi ignoruoti šunų baimę, ypač jei ją patiria vaikai. Aplinkiniai linkę manyti, kad "tai nieko tokio", "išaugs", "geriau tegu bijo, nei lenda prie kiekvieno šuns" ir panašiai.  Tačiau tokia…

Trumpai apie kaniterapiją

Kaip šunys susiję su terapija? Kaniterapija Lietuvoje vis dar ganėtinai naujas dalykas. Lotyniškai "canis" reiškia "šuo", na o žodis "terapija" jau senokai tapo tarptautiniu. Pabandysime trumpai papasakoti, kaipgi šunys susiję su terapija. Šuo – seniausia domestikuota (prijaukinta) gyvūnų rūšis. Daug tūkstančių metų šunys talkino žmogui pačiose įvairiausiose kasdienėse veiklose –…

Triukai padeda ir sveikti, ir mokytis

Kaip triukai padeda? Kodėl svarbu tinkamu metu prajuokinti ir nustebinti ir taip padėti mokytis – arba sveikti, žiūrint, ko siekiama. Kad suvoktume, kaip triukai padeda mokytis arba sveikti, reikia suprasti, kas tuo metu vyksta smegenyse – būtent joms turime būti dėkingi už viską, ko išmokstame. Mokymasis ir sveikimas - šie du…